[PRU13] SENARAI LENGKAP CALON PARLIMEN BARISAN NASIONAL!

Wednesday, 17 April 20130 comments


SENARAI calon Barisan Nasional yang akan bertanding kerusi Parlimen pada pilihan raya umum ke-13, yang diumumkan semalam.

P001. Padang Besar : Datuk Zahidi Zainul Abidin (Umno)
P002. Kangar : Ir Shaharuddin Ismail (muka baharu) (Umno)
P003. Arau : Datuk Seri Dr Shahidan Kassim (Umno)
P004. Langkawi : Datuk Nawawi Ahmad (Umno)
P005. Jerlun : Datuk Othman Aziz (Umno)
P006. Kubang Pasu : Datuk Mohd Johari Baharom (Umno)
P007. Padang Terap : Datuk Seri Mahdzir Khalid (Umno)
P008. Pokok Sena : Datuk Shahlan Ismail Umno/muka baharu)
P009. Alor Setar : Datuk Seri Chor Chee Heung (MCA)
P010. Kuala Kedah : Dr Zaki Zamani Abdul Rashid (Umno/muka baharu)
P011. Pendang : Datuk Othman Abdul (Umno)
P012. Jerai : Datuk Seri Jamil Khir Baharom (Umno/muka baharu)
P013. Sik : Dr Mansor Abdul Rahman (Umno/muka baharu)
P014. Merbok : Prof Dr Ismail Daud (Umno/muka baharu)
P015. Sungai Petani : Shamsul Anuar Ismail (Umno/muka baharu)
P016. Baling : Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim (Umno)
P017. Padang Serai : Datuk Heng Seai Kie (MCA/muka baharu)
P018. Kulim/Bandar Baharu : Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir (Umno)
P019. Tumpat : Mansor Salleh (Umno)
P020. Pengkalan Chepa : Datuk Dali Husin (Umno)
P021. Kota Baharu : Datuk Mohamad Fatmi Che Salleh (Umno)
P022. Pasir Mas : Che Johan Che Pa (Umno/ muka baharu)
P023. Rantau Panjang : Ghazali Ismail (Umno/muka baharu)
P024. Kubang Kerian : Anuar Safian (Umno)
P025. Bachok : Datuk Dr Awang Adek Hussin (Umno)
P026. Ketereh : Tan Sri Annuar Musa (Umno)
P027. Tanah Merah : Datuk Ikmal Hisham Abdul Aziz (Umno)
P028. Pasir Puteh : Tuan Mustaffa Tuan Mat (Umno/muka baharu)
P029. Machang : Datuk Ahmad Jazlan Yaakub (Umno)
P030. Jeli : Datuk Seri Mustapa Mohamed (Umno)
P031. Kuala Krai : Tuan Aziz Tuan Hamat@Tuan Mat (Umno)
P032. Gua Musang : Tengku Razaleigh Hamzah (Umno)
P033. Besut : Datuk Seri Idris Jusoh (Umno)
P034. Setiu : Che Mohamad Zulkifly Jusoh (Umno/muka baharu)
P035. Kuala Nerus : Datuk Mohamed Nasir Ibrahim Fikri (Umno)
P036. Kuala Terengganu : Mohd Zubir Embong (Umno/muka baharu)
P037. Marang : Datuk Yahya Khatib (Umno)
P038. Hulu Terengganu : Datuk Jailani Johari (Umno/muka baharu)
P039. Dungun : Datuk Dr Rosli Mat Hassan (Umno)
P040. Kemaman : Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek (Umno)
P041. Kepala Batas : Datuk Seri Reezal Merican Naina Merican (Umno/muka baru)
P042. Tasek Gelugor : Shabudin Yahaya (Umno)
P043. Bagan : Chua Teik Siang (MCA)
P044. Permatang Pauh : Dr Mazlan Ismail (Umno/muka baharu)
P045. Bukit Mertajam : Gui Guat Lye (MCA)
P046. Batu Kawan : N. Gobalakrishnan (Gerakan/muka baharu)
P047. Nibong Tebal : Datuk Zainal Abidin Osman (Umno)
P048. Bukit Bendera : Teh Leong Meng (Gerakan/muka baharu)
P049. Tanjong : Ng Song Kheng (Gerakan/muka baharu)
P050. Jelutong : Ng Fook On (Gerakan)
P051. Bukit Gelugor : Teh Beng Yeam (MCA)
P052. Bayan Baru : Tang Heap Seng (MCA)
P053. Balik Pulau : Datuk Seri Hilmi Yahaya (Umno)
P054. Gerik : Datuk Hasbullah Osman (Umno)
P055. Lenggong : Datuk Shamsul Anuar Nasarah (Umno)
P056. Larut : Datuk Hamzah Zainudin (Umno)
P057. Parit Buntar : Mua'amar Ghadafi Jamal Jamaludin (Umno/muka baharu)
P058. Bagan Serai : Dr Noor Azmi Ghazali (Umno/muka baharu)
P059. Bukit Gantang : Datuk Ismail Safian (Umno)
P060. Taiping : Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)
P061. Padang Rengas : Datuk Seri Mohamed Nazri Abdul Aziz (Umno)
P062. Sungai Siput : Datuk S.K Devamany (MIC)
P063. Tambun : Datuk Seri Ahmad Husni Hanadzlah (Umno)
P064. Ipoh Timur : Kathleen Wong Mei Yin (MCA/muka baharu)
P065. Ipoh Barat : Dr Cheng Wei Yee (MCA/muka baharu)
P066. Batu Gajah : Loo Thin Tuck (MCA/muka baharu)
P067. Kuala Kangsar : Datuk Wan Mohammad Khair-Il Anuar Wan Ahmad (Umno)
P068. Beruas : Datuk Chang Ko Youn (Gerakan)
P069. Parit : Datuk Mohd Zaim Abu Hassan (Umno)
P070. Kampar : Datuk Lee Chee Leong (MCA)
P071. Gopeng : Datuk Tan Chin Meng (MCA)
P072. Tapah : Datuk M. Saravanan (MIC)
P073. Pasir Salak : Datuk Tajuddin Abdul Rahman (Umno)
P074. Lumut : Datuk Seri Kong Cho Ha (MCA)
P075. Bagan Datoh : Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (Umno)
P076. Teluk Intan : Datuk Mah Siew Keong (Gerakan)
P077. Tanjung Malim : Datuk Seri Ong Ka Chuan (MCA)
P078.Cameron Highlands : Datuk Seri G. Palanivel (MIC)
P079. Lipis : Datuk Mohd Shahrum Osman (Umno)
P080. Raub : Datuk Hoh Khai Mun (MCA/tukar kerusi)
P081. Jerantut : Ahmad Nazlan Idris (Umno/muka baharu)
P082. Indera Mahkota : Datuk Wan Adnan Wan Mamat (Umno/tukar kerusi)
PO83. Kuantan : Datuk Mohamad Suffian Awang (Umno/muka baharu)
P084. Paya Besar : Datuk Abdul Manan Ismail (Umno)
P085. Pekan : Datuk Seri Najib Tun Razak (Umno)
P086. Maran : Ismail Mutalib (Umno)
P087. Kuala Krau : Datuk Ismail Mohd Said (Umno)
P088. Temerloh : Datuk Saifuddin Abdullah (Umno)
P089. Bentong : Datuk Seri Liow Tiong Lai (MCA)
P090. Bera : Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob (Umno)
P091. Rompin : Datuk Seri Dr Jamaluddin Jarjis (Umno)
P092. Sabak Bernam : Mohd Fasiah Mohd Fakeh (Umno/muka baharu)
P093. Sungai Besar : Datuk Noriah Kasnon (Umno)
P094. Hulu Selangor : P. Kamalanathan (MIC)
P095. Tanjong Karang : Datuk Seri Noh Omar (Umno)
P096. Kuala Selangor : Datuk Irmohizam Ibrahim (Umno/muka baharu)
P097. Selayang : Datuk Ir Donald Lim Siang Chai (MCA)
P098. Gombak : Datuk Dr Rahman Ismail (Umno)
P099. Ampang : Dr Rozaidah Talib
P100. Pandan : Garry Lim Chin Yee (MCA)
P101. Hulu Langat : Adzhaliza Mohd Nor (Umno/muka baharu)
P102. Serdang : Datuk Yap Pian Hon (MCA)
P103. Puchong : A. Kohilan Pillay (Gerakan/muka baharu
P104. Kelana Jaya : Loh Seng Kok (MCA)
P105. Petaling Jaya Selatan : Seah Kok Fah (MCA)
P106. Petaling Jaya Utara : Chew Hoong Ling (MCA)
P107. Subang : A. Prakash Rao (MIC/muka baharu)
P108. Shah Alam : Zulkifli Noordin (rakan BN)
P109. Kapar : Saktivel Alagappan (MIC)
P110. Klang : Datuk Teh Kim Poo (MCA)
P111. Kota Raja : Datuk Murugesan Sinnandavar (MIC)
P112. Kuala Langat : Sharuddin Omar (Umno/muka baharu)
P113. Sepang : Datuk Seri Ir Mohd Zin Mohamed (Umno)
P114. Kepong : Datuk Chandrakumanan Arumugam (PPP)
P115. Batu : Dr Dominic Lau Hoe Chai (Gerakan)
P116. Wangsa Maju : Datuk Dr Mohd Shafie Abdullah (Umno)
P117. Segambut : Jayanthi Devi Balaguru (Gerakan)
P118. Setiawangsa : Datuk Ahmad Fauzi Zahari (Umno)
P119. Titiwangsa : Datuk Johari Abdul Ghani (Umno)
P120. Bukit Bintang : Frankie Gan Joon Zin (MCA)
P121. Lembah Pantai : Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin (Umno)
P122. Seputeh : Nicole Wong Siaw Ting (MCA)
P123. Cheras : Teoh Chee Hooi (MCA)
P124. Bandar Tun Razak: Tan Kok Eng (MCA)
P125. Putrajaya : Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor (Umno)
P126. Jelebu : Zainuddin Ismail (Umno)
P127. Jempol : Tan Sri Mohd Isa Abdul Samad (Umno)
P128. Seremban : Datuk Dr Yeow Chai Thiam (MCA)
P129. Kuala Pilah : Datuk Hasan Malek (Umno)
P130. Rasah : Teo Eng Kian (MCA)
P131. Rembau : Khairy Jamaluddin (Umno)
P132. Telok Kemang : Datuk V.S Mogan (MIC)
P133. Tampin : Datuk Seri Shaziman Abu Mansor (Umno)
P134. Masjid Tanah : Mas Ermieyati Samsudin (Umno/muka baharu)
P135. Alor Gajah : Datuk Koh Nai Kwong (MCA)
P136. Tangga Batu : Datuk Prof Madya Dr Abu Bakar Mohamad Diah (Umno/muka
baharu)
P137. Bukit Katil : Datuk Seri Mohd Ali Rustam (Umno)
P138. Kota Melaka : Dr Yee Kok Wah (MCA/muka baharu)
P139. Jasin : Datuk Ahmad Hamzah (Umno)
P140. Segamat : Datuk Seri Dr S. Subramaniam (MIC)
P141. Sekijang : Anuar Abd Manap (Umno/muka baharu)
P142. Labis : Datuk Chua Tee Yong (MCA)
P143. Pagoh : Tan Sri Muhyiddin Yassin (Umno)
P144. Ledang : Hamim Samuri (Umno)
P145. Bakri : Lee Ching Yong (MCA)
P146. Muar : Datuk Razali Ibrahim (Umno)
P147. Parit Sulong : Datuk Noraini Ahmad (Umno)
P148. Ayer Hitam : Datuk Wee Ka Siong (MCA)
P149. Seri Gading : Datuk Ab. Aziz Kaprawi (Umno)
P150. Batu Pahat : Dr Mohd Puad Zarkashi (Umno)
P151. Simpang Renggam : Liang Teck Meng (Gerakan)
P152. Kluang : Hou Kok Chung (MCA)
P153. Sembrong : Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein (Umno)
P154. Mersing : Datuk Dr Abd Latiff Ahmad (Umno)
P155. Tenggara : Datuk Halimah Mohamed Sadique (Umno)
P156. Kota Tinggi : Datuk Nor Ehsanuddin Mohd Harun Narrashid (Umno/muka
baharu)
P157. Pengerang : Datuk Seri Azalina Othman (Umno)
P158. Tebrau : Khoo Soo Seang (MCA/muka baharu)
P159. Pasir Gudang : Normala Abdul Samad (Umno/muka baharu)
P160. Johor Bahru : Tan Sri Sharil@Shahrir Ab Samad (Umno)
P161. Pulai : Datuk Nur Jazlan Mohamed (Umno)
P162. Gelang Patah : Datuk Abdul Ghani Othman (Umno)
P163. Kulai : Teh Chin Hein (MCA/muka baharu)
P164. Pontian : Datuk Ahmad Maslan (Umno)
P165. Tanjong Piai : Belum diumumkan
P166. Labuan : Rozman Isli (Umno)
P167. Kudat : Datuk Abdul Rahim Bakri (Umno)
P168. Kota Marudu : Datuk Seri Maximus Ongkili (PBS)
P169. Kota Belud : Datuk Abd Rahman Dahlan (Umno)
P170. Tuaran : Datuk Wilfred Madius Tangau (Upko)
P171. Sepanggar : Datuk Jumat Idris (Umno/muka baharu)
P172. Kota Kinabalu : Chin Tek Ming (PBS/muka baharu)
P173. Putatan : Datuk Marcus Mojigoh (Upko)
P174. Penampang : Tan Sri Bernard Giluk Dompok (Upko)
P175. Papar : Datuk Rosnah Abd Rashid Shirlin (Umno)
P176. Kimanis : Datuk Anifah Aman (Umno)
P177. Beaufort : Datuk Azizah Mohd Dun (Umno/bertukar kerusi)
P178. Sipitang : Datuk Sapawi Ahmad (Umno)
P179. Ranau : Datuk Ewon Ebin (Upko)
P180. Keningau : Tan Sri Joseph Pairin Kitingan (PBS)
P181. Tenom : Belum diumumkan
P182. Pensiangan : Belum diumumkan
P183. Beluran : Datuk Ronald Kiandee (Umno)
P184. Libaran : Datuk Juslee Ajirol (Umno)
P185. Batu Sapi : Datin Linda Tsen Thau Lin (PBS)
P186. Sandakan : Belum diumumkan
P187. Kinabatangan : Datuk Bung Moktar Radin (Umno)
P188. Silam : Datuk Datu Nasrun Datu Mansur (Umno/bertukar kerusi)
P189. Semporna : Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Umno)
P190. Tawau : Datuk Mary Yap Kain Ching (PBS/muka baharu)
P191. Kalabakan : Datuk Abdul Ghapur Salleh (Umno)
P192. Mas Gading : Anthony Nogeh Gumbek (SPDP/muka baharu)
P193. Santubong : Datuk Dr Wan Junaidi Tuanku Jaafar (PBB)
P194. Petra Jaya : Datuk Fadillah Yusof (PBB)
P195. Bandar Kuching : Tan Kai (SUPP/muka baharu)
P196. Stampin : Datuk Yong Khoon Seng (SUPP)
P197. Kota Samarahan : Rabiah Wang (PBB/muka baharu)
P198. Mambong : Datuk Seri Dr James Dawos Mamit (PBB)
P199. Serian : Datuk Richard Riot (SUPP)
P200. Batang Sadong : Nancy Shukri (PBB)
P201. Batang Lupar : Datuk Rohani Abdul Karim (PBB)
P202. Sri Aman : Masir Kujat (PRS)
P203. Lubok Antu : William @ Nyallau Badak (PRS)
P204. Betong : Datuk Seri Douglas Uggah Embas (PBB)
P205. Saratok : Tan Sri William Mawan (SPDP)
P206. Tanjong Manis : Datuk Norah Abdul Rahman (PBB)
P207. Igan : Datuk Abdul Wahab Dolah (PBB)
P208. Sarikei : Ding Kuong Hiing (SUPP)
P209. Julau : Datuk Joseph Salang Gandum (PRS)
P210. Kanowit : Datuk Ago Dagang (PRS)
P211. Lanang : Datuk Tiong Thai King (SUPP)
P212. Sibu : Vincent Lau Lee Ming (SUPP/muka baharu)
P213. Mukah : Datuk Seri Dr Muhammad Leo Michael Toyad (PBB)
P214. Selangau : Datuk Joseph Entulu Belaun (PRS)
P215. Kapit : Datuk Alexander Nanta Linggi (PBB)
P216. Hulu Rajang : Wilson Ugak Kumbong (PRS/muka baharu)
P217. Bintulu : Datuk Seri Tiong King Sing (SPDP)
P218. Sibuti : Ahmad Lai Bujang (PBB)
P219. Miri : Datuk Sebastian Ting (SUPP/muka baharu)
P220. Baram : Anyi Ngau (SPDP/muka baharu)
P221. Limbang : Hasbi Habibollah (PBB)
P222. Lawas : Datuk Henry Sum Agong (PBB)

Share this article :

Random Posts

 
Support : S.A.R
Copyright © 2012. SHAH ALAM REBELS - All Rights Reserved
Proudly powered by Blogger